Trybunet.pl | Kompendium wiedzy prawnej >> Prawo cywilne >> Czy warto wynajmować prawnika do przeprowadzenia rozwodu?

Czy warto wynajmować prawnika do przeprowadzenia rozwodu?

Czy warto wynajmować prawnika do przeprowadzenia rozwodu?
12:56 02/07/2016

Statystycznie jedno małżeństwo na trzy kończy się w Polsce rozwodem. Jest to proces niezwykle stresujący i nierzadko skomplikowany. Poza kwestią ewentualnej opieki nad dziećmi, bardzo istotna jest sprawa podziału majątku.

Część osób, nie tylko tych, które podobne doświadczenie mają za sobą, jest zdania, że wynajęcia adwokata do przeprowadzenia sprawy rozwodowej jest stratą pieniędzy. Zazwyczaj jednak bywa tak, że podobne działanie przynosi stronie zdecydowanie więcej korzyści.

Rozwody bywają różne – czasem małżonkowie rozchodzą się w zgodzie i bez agresji, nierzadko jednak sprawa prowadzona jest w atmosferze wzajemnych oskarżeń i niechęci. Niezależnie od charakteru zawsze jednak każda ze stron rozwodu będzie próbowała przede wszystkim zadbać o jak najlepszy rezultat dla siebie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że pewne niuanse pożycia mogą mieć kluczowe znaczenie dla sądu. Doświadczony prawnik jest w stanie zasygnalizować małżonkowi istotne kwestie, o których istnieniu zdawał on sobie sprawę, nie uważał ich jednak za potrzebne do przedstawiania przed sędzią.

Pamiętać również należy, że w sytuacji, gdy współmałżonek korzysta z pomocy prawnika, a my nie, stawiamy się w mocno niekorzystnej sytuacji. Doświadczony adwokat drugiej strony będzie w stanie wypunktować i wykorzystać wszystkie nasze potknięcia, niezależnie od tego jak dobrze przygotujemy się sami do rozprawy.

Rzecz jasna prawnika trzeba wybrać odpowiedzialnie, gdyż nie każdy będzie specjalistą od spraw rozwodowych. Kancelaria KB Adwokaci na swojej stronie internetowej Kb-adwokaci.pl wyraźnie sygnalizuje, iż jej specjaliści zajmują się takimi kwestiami. Taka deklaracja to podstawa. Mamy wtedy gwarancję, że nasza sprawa nie będzie eksperymentem.

Czasem usłyszeć możemy, że ślub to drogie przedsięwzięcie, ale prawdziwa próba to dopiero rozwód. Warto podjąć wszystkie kroki, by zminimalizować ryzyko strat – a w tym celu na pewno ważne będzie skorzystanie z pomocy prawnika. Pamiętajmy też, że do wygrania jest często więcej niż pieniądze – bo chodzić może też o kwestię przyszłości naszych dzieci.

 

 

adwokat prawnik rozpad małżeństwa rozwód prawo cywilne prawo