Trybunet.pl | Kompendium wiedzy prawnej >> Prawo handlowe >> Jak zarobić poprzez transmisje na żywo?

Jak zarobić poprzez transmisje na żywo?

Jak zarobić poprzez transmisje na żywo?
12:11 11/08/2015

Metod zarabiania w internecie jest coraz więcej. Sieć jako rynek wschodzący oferuje nam coraz to nowe formy finansowego wzbogacania.

Coraz więcej osób w internecie głowi się nad tym, jak zarobić na transmisjach online. Jak podejść do tego tematu w taki sposób, aby na tym nie stracić?

Wizja łatwego zarobku dla wielu osób wiąże się z zakładami bukmacherskimi. Obecnie na różnym stronach internetowych mamy dostępne do oglądania mecze online, połączone z możliwością obstawiania wygranej lub przegranej rywalizujących ze sobą drużyn. Jeśli mamy szczęście, typowana przez nas drużyna może przynieść nam spory zarobek. Spory zarobek może oznaczać dla nas spory problem - z polskim prawem. Tak przynajmniej straszą nas publikacje związane z nowelizacją ustawy "hazardowej". 

Sprawa jest o tyle niejasna, że Polskie prawo stoi w sprzeczności z prawem Unijnym, co nie jest już zresztą precedensem. Polskie prawo zmusza nas do zawarcia zakładu bukmacherskiego na terenie naszego państwa, co w przypadku zawierania zakładów przez internet jest niemożliwe. Prawo Unijne w tej kwestii zezwala na swobodne zawieranie zakładów na terenie wspólnoty. W zasadzie prawo Unijne stoi ponad prawem Polski, co teoretycznie przesądza sprawę, jednak w praktyce, możemy mieć sporo problemów zanim dojdziemy sprawiedliwości w sądzie.

Niewesoło wygląda również sytuacja prawna wielu bukmacherów, z tego samego prawnego powodu co powyżej, jak i w związku z prawami autorskimi. Portale, które transmitują wydarzenia sportowe online, muszą mieć pozwolenie podyktowane przez organ transmitujący dany spektakl. Tego rodzaju zaniedbanie godzi w prawa autorskie i może nas słono kosztować, jeśli dany organ skontroluje nasze przedsięwzięcia.

Jak widać, zarabianie na zakładach bukmacherskich w Polsce to ciężki kawałek chleba. Państwo skutecznie produkuje problemy poprzez niejasne prawo, które koliduje z prawem wspólnoty europejskiej. Jeśli ktoś zdecyduje się na działalność w tej branży, musi liczyć się z bliską stycznością z organami państwowymi.

prawo gra inwestycja dorobek zarobek