Trybunet.pl | Kompendium wiedzy prawnej >> Prawo cywilne >> Jakie sprawy możemy załatwić w kancelarii prawnej?

Jakie sprawy możemy załatwić w kancelarii prawnej?

Jakie sprawy możemy załatwić w kancelarii prawnej?
02:13 26/02/2016

Kancelaria prawna może nam pomóc w wielu przypadkach w naszym życiu. Pomoc prawną zazwyczaj wybieramy kierując się miejscem zamieszkania. Logiczne zatem jest, że mieszkając w Poznaniu, wybierzemy kogoś z Poznania, a mieszkając w Łodzi, będzie to kancelaria adwokacka z Łodzi.

Prawnicy mogą nam pomóc w bardzo wielu aspektach naszego życia. Kiedykolwiek spotkamy się z problemem prawnym, z którym nie będziemy mogli sobie poradzić - będzie to właśnie zadanie dla kancelarii adwokackiej. Pomijamy oczywiście sprawy karne, w których oczywistością jest skorzystanie z usług kancelarii prawnej. Bardzo często, zmieniając pracę i podpisując nową umowę o pracę - możemy skorzystać z pomocy prawnej, by prawnik zweryfikował umowę którą chcemy podpisać, czy przypadkiem nie znajdują się tam zapisy, które są dla nas niekorzystne bądź mogą w przyszłości zostać wykorzystane przeciwko nam.

Podobnie sytuacja wygląda na przykład przy zakupie mieszkania bądź domu. Notariusz jest osobą, która ma zatwierdzić daną umowę, jednakże nie jest to osoba, która stanie po naszej stronie i zweryfikuje umowę w taki sposób, abyśmy nie podpisali czegoś, czego później będziemy żałować. Prawnik przeanalizuje całą umowę, zasugeruje które paragrafy bądź punkty umowy są dla nas niekorzystne, co one konkretnie oznaczają i jaki może z nich problem wyniknąć. Prawnik także zapewne odradzi nam podpisywanie umowy która nie jest dla nas dobra, a następnie zasugeruje inne rozwiązania, które będzie można dodać do umowy.

Praca, umowa zakupu nieruchomości, ale pomoc prawnicza może przydać nam sie także w dużo prostszych i bardziej codziennych sytuacjach, jak na przykład podpisywanie umowy na telefon. Możemy tutaj skorzystać z pomocy prawnej kancelarii np. KB-Adwokaci, zlecając zweryfikowanie umowy pod względem zgodności z prawem, jak i tego, czy dana umowa jest dla nas korzystna, oraz czy nie zawiera ona żadnych klauzul abuzywnych (czyli tak zwanych klauzul niedozwolonych). Prawnik pomoże nam przeanalizować umowę od A do Z i podpowie, czy umowa jest warta podpisania i czy może nam w przyszłości sprawić kłopoty.

prawnik kancelaria prawo karne prawo cywilne